Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Prisma's cultuurkritiek en maatschappij door Theodor W. Adorno "Prisma's" is het eerste deel van een reeks essaybundels over cultuurkritiek en maatschappij van Theodor W. Adorno. De hierin opgenomen teksten behoren tot de k... »
Francis Bacon door Gilles Deleuze 'Francis Bacon, logica van de gewaarwording' verscheen in 1981, toen Gilles Deleuze en Francis Bacon wereldwijd bekendheid genoten. Voor de filosoof Deleuze is ... »
Kritisch en klinisch door Gilles Deleuze 'Kritisch en klinisch' verscheen in 1993 en is het laatste boek dat de Franse filosoof Gilles Deleuze (1925-1995) zelf heeft samengesteld. Deleuze was zijn leve... »
Als goden sterven door F. de Graaff de crises in de westerse cultuur... »
Our World door André Platteel Jongeren zouden niet solidair zijn, niet milieubewust, niet politiek betrokken, niet geduldig en ook nog eens ongezond. Ze zouden narcistisch zijn en denken dat... »
de Vinger door Raymond Tallis `Als ik ergens naar wijs, moet je niet naar mijn vinger kijken, luidt een oude wijsheid. Maar Raymond Tallis doet dat juist wel. De wijsvinger is de enige ving... »
Cultura animi door Sebastiaan L.A.W.B. Roes Kunnen wij onszelf geestelijk verheffen, zoals de Baron von Münchhausen zichzelf lijfelijk uit het moeras verhief? Kunnen wij onze geest zó vormen, dat wij de g... »