Welkom op Boeklezers.nl

Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »

Meedoen

Populaire boeken

 
» » »
 



Beleven en verbeelden
Beleven en verbeelden door Fokkelien Dijkstra & Frank Dijkstra En Hans Ester
Wie de ingezonden brieven in het Reformatorisch Dagblad en Nederlands Dagblad leest, kent de zorgen van vele gelovigen over de invloed van kunst en literatuur o... »
 
 
 
 
 

Modern dedain
Modern dedain door Désanne van Brederode
Werd er vroeger opgekeken tegen intellectuelen, vandaag moet je je schamen als je je in zaken van de geest verdiept. De minachting neemt zulke groteske vormen a... »
 
 
 
 
 

Hoe een klein rotgodje God vermoordde
Hoe een klein rotgodje God vermoordde door Guus Kuijer
Hoe vallen de daden van God en andere bijbelfiguren nog te rijmen met de moraal van de (eenen)twintigste eeuw? Hoe kunnen wij vandaag de dag nog goedkeuren dat ... »
 
 
 
 
 

Nooit meer
Nooit meer door S. Kroonenberg
de mooiste afscheidsbrieven... »
 
 
 
 
 

Dwarsdenkers
Dwarsdenkers door Mariette Brouwers & Marjan Brouwers
Dwarsdenkers... »
 
 
 
 
 

Ongerijmd succes
Ongerijmd succes door T. Vaessens
Materile voorspoed heeft geen einde kunnen maken aan het somberen over de toekomst van pozie. Het edele genre verkeert in een identiteitscrisis. Door fundamente... »
 
 
 
 
 

Het geheim van het vermoorde geneuzel
Het geheim van het vermoorde geneuzel door Ilja Leonard Pfeijffer
Hoe moet het verder met de pozie? Iedereen dicht er maar op los alles mag en niets is slecht. Hoogste tijd voor nieuwe normen en waarden.Het geheim van het vermoorde geneuzel is een bundeling van Pfeijffers essays over pozie. Het bevat onder andere zijn wijd en verguisde stuk De mythe van de verstaanbaarheid Het gezaghebbende essay De mythe van het spontane meisje vlijmscherpe stukken over Nederlandse grootheden onder wie Faverey Nooteboom en Kopland en historische essays over Sappho Pindarus Horatius Goeth »
 
 
 
 
 

Twee ambachten
Twee ambachten door R.H. van den Hoofdakker & Rutger Kopland
De dichter Rutger Kopland en de psychiater R.H. van den Hoofdakker zijn n en dezelfde persoon. Hem wordt telkens weer gevraagd wat het verband is tussen de twee... »
 
 
 
 
 

Stratenboek
Stratenboek door K. Fens
... »
 
 
 
 
 

Een uitmuntend letterkundig kunstenaar
Een uitmuntend letterkundig kunstenaar door L. Ross & R. Delvigne
Over weinig Nederlandse schrijvers is in kritiek en commentaar zoveel onzin uitgestort als over Jacob Isral de Haan over zijn persoon zowel als over zijn werk. ... »