Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De krant moet kiezen door Hans Wansink & Warna Oosterbaan Hebben betaalde kranten nog wel bestaansrecht? Ja, want alleen daar is de kwaliteitsjournalistiek mogelijk die in een moderne samenleving noodzakelijk is. Maar ... »
Journalistiek van nu door Harrie Kiekebosch & Willem Zeijl Journalisten krijgen steeds meer een dubbele rol. Enerzijds moeten zij nieuwsfeiten omzetten in snelle, lezersgerichte teksten, video's en foto's en anderzijds ... »
Journalistiek schrijven voor het hoger onderwijs door Henk Donkers, Marij Smits & Selma Markhorst Journalistiek schrijven vraagt een kritische geest en gevoel voor taal en doelgroepen. Alleen kennis van een onderwerp is niet genoeg. Maar het is ook een ambac... »
De krant was koning door Leon de Wolff De krant was koning van journalist en bladendokter Leon de Wollf toont hoe journalisten rekening kunnen houden met hun publiek zónder serieus nieuws te verkleu... »
500 mensen die vandaag een begrip zijn door Marc Hendrickx & Thijs Delrue Deze 500 mensen moet je absoluut kennen Laat iedereen versteld staan van je algemene kennis Om de actualiteit goed te kunnen volgen, is het nodig om een aantal ... »
De toekomst van het nieuws door Irene Costera Meijer Hoe kunnen journalisten en programmamakers tegemoetkomen aan de wensen en verlangens van tieners en twintigers op het gebied van onafhankelijke en pluriforme in... »
Breng me naar de Florida! door Robbert van Lanschot In Nairobi (Kenia) staat de beroemde nachtclub de `Florida, een universum waar liefde, bedrog en tovenarij om voorrang strijden. Voor journalist en ex-diplomaat... »
Uit onbetrouwbare bron door Theo Dersjant Killer-meeuwen in Zwolle, Meisje ontvoerd in Eurodisney, Vogeltjes oorzaak kanker en Alle passagiers Titanic in veiligheid. Het stond in de krant en het bleek n... »
Reisgids voor de frontlijn door Arnold Karskens Wat doe je als op een vakantieterras plots de kogels om je oren vliegen? Als je 's morgens wakker wordt en buiten je hotel een oorlog woedt? Of als een terroris... »
Birmese lente door Hans Hulst Wat niemand had verwacht, gebeurde toch. Het leger in Myanmar (voorheen Birma) zette een transitie in gang die een van 's werelds oudste dictaturen in een democ... »