Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Sinterklaas en het geheim van de nacht door Pieter van der Ree Het Sinterklaasfeest is al eeuwen een van de meest geliefde Nederlandse jaarfeesten. Dat is eigenlijk heel verwonderlijk, daar Sint-Nicolaas van origine een kat... »
Alain Badiou's inesthetica: filosofie, kunst, politiek door Alain Badiou Alain Badiou is een van de meest spraakmakende hedendaagse filosofen. Onder de noemer 'inesthetiek' introduceert Badiou een radicaal nieuwe verhouding tussen ku... »
Que peindre? / what to paint? door Jean-François Lyotard The most important writings of Lyotard on contemporary art in English for the first time<br/>Seven writings assembled in the context of the philosophy of art th... »
Lust en het goede leven door Bart Jan Spruyt, Dirk Verhofstadt & Frans Jacobs filosofische verkenningen. De mens van nu richt zich steeds meer op persoonlijke behoeften en...... »
Zonder richtlijn door Theodor W. Adorno "Zonder richtlijn" verscheen in een reeks essaybundels over cultuurkritiek en maatschappij van Theodor W. Adorno. In deze 'kleine esthetica', zoals de ondertite... »
De wijsheid van Sophia door Frederike de Jong Vrouwen komen niet van Venus, maar zijn een integraal onderdeel van de menselijke geschiedenis. Het indringende boek De Wijsheid van Sophia graaft tot de kern v... »
Voorspelbaar uniek door Ignace Glorieux & Mark Elchardus Wie denkt dat hij uniek is, heeft het helemaal mis! Iedereen is meer dan ooit voorspelbaar. Onze samenleving is geëvolueerd van een samenleving met weinig keuze... »