Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
IRIS door Hans Van Alfen Dit verhaal gaat over Iris, een meisje dat geboren is in een buitenwijk van Dublin op 23 februari 1983. Bob en Beth Maguire zijn haar ouders en zij hebben een g... »
De korte golf als krijgsmiddel door Elly Jansen Dit verhaal is een reconstructie van het verzet tijdens het eerste oorlogsjaar, met aandacht voor de groep broeder Josef of de groep Heemstede, zoals de Duitser... »
1e Poolse Pantserdivisie door Wim Grootenhuis Met de herdenking van 50 jaar bevrijding werd mijn aandacht gevestigd op de Poolse bevrijders. Op bijeenkomsten toen, i.v.m. de versiering van de straat in het ... »
De Bevrijding met de XII Manitoba Dragoons door Roelof Eshuis Roelof Eshuis is kort na de bevrijding in mei 1945 in Hardenberg geboren en opgegroeid in Diffelen. Door wat er tijdens de bevrijding in april 1945 allemaal hee... »
Een schriftje vol tranen door Elle Werners De Stichting Oorlogsverhalen heeft er een mooie documentaire van gemaakt. Rond 4 en 5 Mei denken we weer terug aan die tijd. Maar- zoals een lezeres mij schreef... »
Oorlogsverslag Den Bosch 1944 door Elle Werners Een waargebeurd verhaal. Dagboek dat na tachtig jaar wordt ontdekt door een eveneens tachtigjarige dochter. Een lezer uit Beek & Donk noemde het ontroerend. Een... »
Israël/Palestina door Andre Gantman & Ludo Abicht Israël-Palestina roept vele associaties op: Exodus, Sabra en Chatilla, intifada, de Muur, zelfmoordterrorisme, 1967, tweestatenoplossing, Joodse kolonisten en P... »
De mannen van Dog Company door Patrick O'Donnell De indrukwekkende geschiedenis van een van de meest geharde groep soldaten in de Tweede Wereldoorlog.‘Weinigen kunnen zeggen dat zij beslissend zijn geweest voo... »
Hitlers strijder door Danny S. Parker Jochen Peiper (1915-1976) is een van de meest markante militairen uit de geschiedenis van WO2. Geliefd en bewonderd. Berucht en verafschuwd. Met hart en ziel to... »