Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Hart en Hemel door Nel Goudriaan Hart en Hemel: “Haar oog valt op een ronde kei. Ze pakt hem op en smijt hem met grote kracht in het water. Een harde plons. Rondom de plek waar de steen va... »
De Kinderen van Kapitein Grant 1 door Jules Verne Jules Verne schreef niet alleen vanuit zijn fantasie, maar baseerde zijn verhalen ook op de stand van de technische ontwikkelingen in zijn tijd. Hij bracht uren... »
Waar kleur is, is leven door Tineke Hendriks Bep (Elisabeth) Rietveld was de oudste dochter van de ontwerper en architect Gerrit Rietveld. Haar relatie met hem was ingewikkeld: de jonge Bep is dol op haar ... »
Levensader door Ewout Storm van Leeuwen Al het bos van de houtzagerij is in verwoestende branden verloren gegaan. Na jaren van droogte breekt er een periode van slagregens aan. De kaalgebrande helling... »
Een Koninkrijk zonder Spiegels door Etienne Van den Steen Niet zo fraaie ervaringen in zijn jeugd hebben Manuel Bacro tot een aversie gedreven voor alles wat katholiek is. Ondanks zijn universiteitsdiploma vertikt hij ... »
Een stad van woorden door Noud Bles Klimaatverandering. Wat kan de opwarming van de aarde en de zeespiegelstijging voor ons betekenen? Loopt het westelijke deel van Nederland – zeg de Randstad pl... »