Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Literaire erflaters door Lieke van Deinsen De literaire canon houdt geregeld de gemoederen bezig. Lijstjeswoede en canonverkiezingen blijken echter van alle tijden. Omstreeks 1700 richtte de Amsterdamse ... »
Thomas More, zijn wereld en zijn Utopia door Petty Bange In december 1516 verscheen bij drukker Dirk Martens in Leuven Utopia van Thomas More. Aan dit 500-jarig jubileum is het afgelopen jaar de nodige aandacht bestee... »
Ik heb mijn lief in eeuwigheid door Lisanne Vroomen Vroomen vergelijkt liederen, collaties en viten die in gebruik waren bij moderne devoten. Met innovatieve methoden, gebaseerd op de taalhandelingstheorie en Dig... »
Zuiver en ontroerend beweegloos door Stefan Van Den Bossche Met Zuiver en ontroerend beweegloos. Prerafaëlitische sporen in de Belgische kunst en literatuur gaat de auteur op zoek naar restanten van de beroemde Engelse k... »
Bredero's Spaanse Brabander door Jeroen Jansen Een stad vol mislukte integratie, armoede en bedrog. Bredero laat zijn lezers meemaken hoe dat uitpakt. In 1617 schrijft hij een komisch toneelstuk met een seri... »
De ernst van het spel door Daan Rutten Dit is geen inleiding op het werk en het leven van Willem Frederik Hermans. In de plaats daarvan waagde literatuurwetenschapper Daan Rutten zich aan de ontcijfe... »
Ongeziene blikken door Anne Marie Musschoot & Arie Jan Gelderblom Sinds kort is de reeks Geschiedenis van de Nederlandse literatuur compleet. De Nederlandstalige letterkunde wordt erin beschreven vanaf het begin tot 2005, in n... »