Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Een dag uit het leven van Ivan Denisovitsj door A. Solzjenitsyn In Een dag uit het leven van Ivan Denisovitsj, dat in 1962 werd gepubliceerd. beschrijft Solzjenitsyn de ervaringen van de timmerman Ivan Denisovitsj, die ten o... »
De luistervink door J. Le Carre Bruno Salvador, kind van een Ierse missionaris en zijn Congolese geliefde, spreekt vele Afrikaanse talen vloeiend, hetgeen hem tot een van de toptolken van Lond... »
De verwachting door G. Rozier & M. Woudt De tweenveertigjarige Sharon verliest Eli haar enige zoon bij een bomaanslag op een bus door een Palestijnse terrorist. Haar man heeft haar verlaten en zij verw... »
Adel van de geest door Rob Riemen Tweede druk vanaf 14 oktober weer leverbaar!<br/><br/>November 1943. Vanuit de staatsgevangenis in Rome schrijft de Italiaans-Joodse uitgever en humanist Leone Ginzburg een brief aan zijn jonge vrouw. Enkele dagen daarvoor is hij door de naziÂs gearresteerd vanwege zijn werk voor een verzetskrant. »
Canon & fuga door Jeroen Berkhout De schrijver Ogdo Knep, midden dertig, reist naar Florence om getuige te zijn bij het huwelijk van zijn beste vriend Fred Lethe. Op weg naar de huwelijksvoltrek... »
De madonna van Saronno door Marina Fiorato Overal in Italië woeden oorlogen als in Saronno plotseling een jonge kunstenaar opduikt. Bernardino Luini is een leerling van Leonardo da Vinci en is door zijn leermeester gestuurd om een fresco te schilderen in de kerk van Saronno. De flamboyante schilder wordt betoverd door de schoonheid van Simonetta van Saronno, een jonge weduwe van adellijke komaf. »
Tussen lelie en waterstofbom door Ramsey Nasr Bijna tien jaar geleden debuteerde Ramsey Nasr, die tot dan toe bekendheid genoot als jong en aanstormend acteur, in de poëzie met de dichtbundel <i>27 gedichten & geen lied</i>. De bundel kreeg nominaties voor verschillende prijzen en Nasr maakte veel indruk met zijn indringende voordracht. »
Dwalingen door Alex Verburg Een dorp in de duinen. Een plek waar de mensen elkaar door en door kennen en vertrouwen op God. Hier laat de oorlog zich anders voelen dan op het slagveld, anders dan in de grote steden. In <i>Dwalingen</i> maken we kennis met Annie, haar broer Aaik, met vader en moeder. »