Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Vormgevingserfgoed in Vlaanderen na 1945 door Met dit boek biedt het Centrum Vlaamse Architectuurarchieven van het Vlaams Architectuurinstituut voor het eerst een overzicht van archieven en collecties over ... »
Architectuur op maat door Sofie De Caigny Hoe kan architectuur bijdragen aan de samenleving? Door maatwerk af te leveren. Met ontwerpen die getuigen van een culturele en een maatschappelijke ambitie. De... »
Piet van der Sterre door Henk van der Sterre Iedereen in Leiden kent het Van der Sterrepad, slechts weinigen weten dat dit vernoemd is naar Piet van der Sterre, de architect die onder meer de restauratie v... »
Amerika door Kristof Van Assche Via een caleidoscopische verzameling verhalen doet planoloog en filosoof Kristof Van Assche verslag van zijn verblijf in de Verenigde Staten en Canada. Wat is e... »
Irenestraten door Leo Van Den Berg & Madeleine Steigenga IrenestratenAlledaags erfgoed van de wederopbouw – 392 straten, lanen, paden, wegen en pleinen vernoemd naar Irene In de periode kort na de oorlog moest worden ... »
Levende bermen door Karlè Sýkora & Paul Roncken Levende bermenOver ecologie en architectuur van de wegbermWe beschikken in Nederland over een fantastisch netwerk van natuur dat we te weinig benutten: de berm.... »
Iconen van Almere door Ans van Berkum Een icoon is een representatief symbool voor de stad. Dat kan een gebouw zijn, een stukje landschap of een kunstwerk. Iconen stralen iets uit en illustreren de ... »