Boek
De moderne wereldgeschiedenis geportretteerd door de fotografen van de Magnum Agency .
Sinds de Tweede Wereldoorlog is de wereld ingrijpend veranderd en veel gebeurtenissen passeerden voor het oog van de camera van nieuwsfotografen. Niet alleen tragische conflicten, maar ook indrukwekkende persoonlijke prestaties, culturele aardverschuivingen en de mensen die de wereld veranderd hebben: van Ghandi tot Moeder Theresa, van Marilyn Monroe tot Martin Luther King, van Nelson Mandela tot Michael Gorbatsjov. Maar ook de geschiedenis van gewone mensen en de enorme veranderingen in ons dagelijks leven zijn door de camera vastgelegd.
De Magnum Agency in Parijs is sinds haar oprichting in 1947 verantwoordelijk voor de meest opvallende en representatieve nieuwsfotos die ooit zijn gemaakt. Alle belangwekkende
personen en gebeurtenissen van de laatste 60 jaar zijn vereeuwigd in hun fotoarchieven en tezamen geven die fotos een compleet beeld van de moderne wereldgeschiedenis.
Wat een wereld!, dat verschijnt ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van Magnum bevat:
Fotos van de hoogtepunten van elk decennium, ingeleid door een korte historische introductie
Informatieve tekstblokken die de fotos in de historische context plaatsen
Getuigenissen van de fotografen en toelichtingen op hun werk
Biografieën van de 60 opgenomen fotografen
Een beknopte doorlopende tijdslijn, die het historische kader duidelijk maakt
Beroemde uitspraken en slogans die een tijdperk gemarkeerd hebben (zoals I have a dream)
Auteur Eric Godeau
Vertaler Ellen Brandt
ISBN 9789025742799
Geïllustreerd ja
gebonden, vanaf 10 jaar
256 blz. 22 x 23 cm
27,50
«
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Niemand