Boek
VERSTILD & VERSTEEND
RELICTEN UIT DE EERSTE WERELDOORLOG
Levendige herinneringen aan de Eerste Wereldoorlog zijn er nog nauwelijks, veel verhalen zijn verdwenen. Enkel via oorlogsliteratuur en op historische plaatsen komt de 'Grote Oorlog' weer even tot leven. Maar ook historische monumenten raken in verval en zijn bovendien niet altijd even makkelijk te bereiken.
Sprekende zwart-witfoto's van vergeten en verwaarloosde overblijfselen uit de Eerste Wereldoorlog worden in Verstild en Versteend geconfronteerd met authentiek beeldmateriaal die deze sites tonen in oorlogstijd. Foto's van nu werpen een doordringende blik op de huidige staat van monumenten, constructies en verlaten begraafplaatsen. Beelden van toen bieden een uitzonderlijke kans om een glimp op te vangen van het leven achter de schermen van het front.
WIM DEGRANDE en PATRICK GOOSSENS zijn gepassioneerd door militaire geschiedenis. Patrick Goossens is daarenboven ook intensief bezig met zwart-wit fotografie. Samen verkennen ze de slagvelden van de Eerste Wereldoorlog en leggen unieke relicten vast op negatief. Een indringend en uitermate boeiend fotoboek waarin ook u de herinnering aan wat zeer snel verloren gaat kan bewaren en koesteren. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen recensies voor dit boek.