Boek
Man is stoer, vrouw is hoer - 12 jaar getrouwd met een loverboy
Anna droomt ervan filmster te worden. Ze weet nog niet dat haar eigen leven op een zeer dramatische film gaat lijken als ze in handen van een loverboy valt. Waarom blijft een vrouw bij een man die haar verkracht en mishandelt? Hij heeft me al een paar keer bedreigd: Denk erom: als je me verlaat, maak ik je koud. Niemand gaat je zoeken. Ik kan het bijna niet geloven dat ik zijn bezit ben.
Man is stoer, vrouw is hoer leest als een spannende roman, maar is gebaseerd op een gruwelijke werkelijkheid. Een onthullend boek over wat zich achter de ramen in de hoerenbuurten afspeelt, hoe loverboys jonge vrouwen inpalmen, hoe mooie meisjes als vee worden verhandeld en hoe machteloos de politie meestal is. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Normaal gesproken is dit niet mijn genre, maar de titel sprak me erg aan.
Het verhaal zelf is erg indringend en erg verschrikkelijk.
Niet te geloven dat deze dingen in dit land gebeuren. Men hoort wel eens vaker over loverboys, maar dat het op zo een erge manier gebeurd had ik niet gedacht.
Wat er allemaal met Anna is gebeurd is gewoon verschrikkelijk. Maar ik heb juist door het boek nog meer vragen erover gekregen. Zoals hoe is het met de kinderen gegaan, die moeten het toch allemaal meegekregen hebben wat er gebeurt is met Anna. En hoe heeft Sertan naar de kinderen gereageerd, behakve niet veel interesse tonen. Ik kan mij het niet voorstellen om 12 jaar lang zo vernederd te worden en niet durven weg te gaan bij hem. Zoals Maria ook vaak geschreven heeft dat ook zij het niet kan begrijpen, zo kan ik het ook niet begrijpen. Nou mag Anna ook nog van geluk spreken dat zij zelf niet in de prostitutie is geraakt. Ik denk dat dat het allemaal nog erger gemaakt zou hebben.
Ik vind het een indringend verhaal maar het vraagt om nog meer uitleg.
En soms vond ik het een beetje verwarrend dat de dagboek teksen niet overeen kwamen met het hoofdstuk.
Maar al met al is het de moeite waard om het te lezen en ik hoop dat in nederland het veel en veel strenger gaat worden voor de loverboys, want het is verschrikkelijk dat nu nog steeds zoveel meisjes ingepalmd worden, ondanks de vele voorlichting en waarschuwingen.