Boek
In deze studiepocket wordt een systematische bespreking gegeven van de Wet administratiefrechtelijke handhaving verkeersvoor-schriften. Deze wet is alom bekend als de wet Mulder. Op grond van deze wet vindt de afdoening van een groot aantal verkeersovertredingen niet meer langs strafrechtelijke, maar langs administratiefrechtelijke weg plaats.
Sinds de invoering (in 1990) is de wet Mulder diverse malen gewijzigd, onder meer op grond van ervaringen in de praktijk, door rechtspraak van de Hoge Raad en door de invoering van de Algemene wet bestuursrecht. Sinds 1 januari 2000 is het cassatie-beroep vervangen door hoger beroep op het Gerechtshof Leeuwarden. De wetgever is druk doende met regelgeving die ook invloed zal hebben op de wet Mulder, zoals de wet OM-afdoening en de wet bestuurlijke boete fout parkeren en andere lichte verkeersovertredingen. Deze ontwikkelingen worden ook in dit boek besproken.
Mr. M. Barels was vanaf 1982 werkzaam als docente straf(proces) recht aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. In 1989 promoveerde zij op het proefschrift getiteld ‘Preventieve bevoegdheden in het verkeers- en vervoersstrafrecht’. Zij publiceert regelmatig op het terrein van het verkeersstrafrecht. Sinds 1 September 2002 is zij raadsheer in het Gerechtshof Arnhem. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Niemand