Welkom op Boeklezers.nl

Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »

Meedoen

Recensies van Hex door Thomas Olde Heuvelt, Allen Steele & Stacy Charasidis

Hex is 3 keer gerecenseerd. De gemiddelde score is 3.0. Het boek is 5 keer gelezen.
Anoniem
- Hex
 
 
 
 
 
(5)

Wie er in het kleine dorpje Beek geboren wordt….Komt er nooit meer weg.
Als je er gaat wonen kom je er niet meer weg……..Je zit er voorgoed vast.
Er is namelijk iets afschuwelijks aan de hand.. ….De Wylerheks.
Haar ogen en mond zijn dichtgenaaid. Ze komt zomaar je huis binnen of staat ineens in je slaapkamer! Als je haar ogen zou openmaken…Dan is het leed niet te overzien.
Hex doet er alles aan om ervoor te zorgen dat de buitenwereld niets te weten komt van de heks. Hex is een team wat de orde handhaaft en ervoor zorgt dat het allemaal niet uit de hand loopt. Ze houden alles in de gaten met camera’s die overal in het hele dorp hangen.
Een groep jongeren begint de heks te treiteren en te pesten..Met alle gevolgen van dien. De heks haar wraak kent geen grenzen.Het dorp keert langzaam terug naar de middeleeuwen. Menselijk kwaad en de wil om te overleven…..Je zit de hele tijd op het puntje van je stoel en vraagt je af of het goed gaat komen. Een zinderend einde….En het blijft aan je knagen…….Durf jij je nog in het dorpje Beek te wagen? Na het lezen van dit boek, moet ik bekennen dat ik wel nieuwsgierig ben. Maar er gaan wonen? Nee, dank je. Het verhaal is spannend, meeslepend, griezelig, leest heerlijk, komisch en origineel. Moeilijk neer te leggen. Ik ben blij dat ik in een vrij rustig dorp woon. Dat is dan ook weer een opluchting.

- Hex
 
 
 
 
 
(3)

Wanneer je een liefhebber bent van Amerikaanse getinte horror met een vleugje Sodom en Gomorra en moderne technologie, dan kun je ‘Hex’ beslist een kansje geven.
Aangezien ik de korte inhoud niet gelezen had, wist ik de eerste 20 pagina's hoegenaamd niet waarover dit boek ging. Je wordt vanaf de eerste pagina in het verhaal geworpen en dat vraagt toch enige aanpassing.
De taal in het boek is vrij "jeugdig" met de nodige beeldspraak die jongeren gebruiken als ze met elkaar smsen. Dit vond ik op zich niet zo slecht, maar gaf me dan ook het gevoel dat dit boek best door de young-adults kon gelezen worden, wat naderhand helemaal niet bleek.
De spanning bouwt zich mooi op en eerlijk gezegd vond ik 3/4de van het boek vrij verslavend, omdat je constant wil weten welke verwikkelingen er zich nog voordoen in het dorp tussen de heks en de bewoners, maar toen schakelde de auteur over op overdrive-modus en was het alom dood & vernieling.
Het verhaal op zich is origineel, maar de overgang naar de Clive Barker-modus, vond ik niet zo passend.

- Hex
 
 
 
 
 
(3)

HEX heeft heel veel positieve recensies en vele sterren gekregen op meerdere boekensites. Ik had me erop verheugd om die gruwel te mogen lezen. Op de achterflap staat Thomas zijn meest ijzingwekkende en beklemmende roman, een non stop achtbaan over menselijk kwaad.
Ik heb het boek rond blz. 100 weg willen leggen, maar toen kwam er een spannend gedeelte over een vermiste hond (als hondenliefhebber moest ik dus wel doorlezen)
Verder kwam er nog een enkele keer iets spannends om de hoek kijken, maar waar ze die gruwel hebben gelezen is mij een raadsel.
Omdat ik het boek tenslotte toch heb uitgelezen, en het plot best wel goed was geef ik 3*.