Boek
Praten met mensen die aan dementie lijden
Paul Dautzenberg (Den Bosch, 1958) is al bijna twintig jaar geriater en heeft intussen duizenden mensen met dementie en hun naasten in zijn spreekkamer gehad. Daarnaast is hij voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor
Klinische Geriatrie (NVKG) en schreef hij eerder het al meermalen herdrukte Spreekuur Thuisboek Ik ben het steeds meer kwijt.
De diagnose dementie komt hard aan; iemands zelfstandigheid gaat snel verloren, je verliest een dierbare die nog gewoon leeft. Het grootste probleem voor de omgeving is hoe je met je dementerende partner, vader/moeder
toch zo veel mogelijk in gesprek blijft. De vragen die worden beantwoord zijn gegroepeerd rond themas als:
praat je anders met iemand met dementie?
waarover praat je?
hoe geef je antwoord?
hoe reageer je bij probleemgedrag?
wat zeg je als je op bezoek gaat?
waar praat je wel over, waarover niet?
en hoe houd je het gesprek gaande met iemand die niet
meer thuis woont maar in een verpleegtehuis?
«
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Niemand