Boek
SISO: 935.4; Frank, Anne
Bijna zestig jaar geleden schreef iemand in zijn agenda 'BOEK', zonder te beseffen dat hij een wereldbestseller aankondigde. Het was Otto Frank, die veel moeite had gedaan het dagboek van zijn omgekomen dochter Anne uit te geven. Toen nog een volstrekt onbekend meisje, nu een van de meest beroemde Nederlanders, naast Rembrandt en Van Gogh. Haar boek is in meer dan zeventig talen omgezet met een geschatte oplaag van dertig miljoen verkochte exemplaren. Het toneelstuk dat naar haar dagboek is gemaakt, wordt nog op vele plaatsen opgevoerd en binnen niet al te lange tijd zal het Anne Frank Huis miljoen bezoekers op jaarbasis hebben ontvangen. Hoe is dit wereld-succes tot stand gekomen en zal er ooit een eind aan komen? En is Anne Frank alleen iets voor buitenlanders of zien Nederlanders ook wat in haar?
Dit AO gaat vooral over Anne's succes als auteur. En over hoe het met haar geschriften is gegaan in hun heruitgaven, verfilming en als toneelstuk. David Barnouw van het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie geeft in dit AO de geschiedenis en betekenis van Anne's werk weer, een gegroeid en groeiend succes. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen recensies voor dit boek.