Boek
De tweetalige publicatie Gas in Glass is verschenen ter gelegenheid van de gelijknamige tentoonstelling in de Fraeylemaborg te Slochteren die het feit herdenkt dat vijftig jaar geleden het Groningen-gasveld werd ontdekt. De expositie van twaalf beelden in de Engelse landschapstuin van de borg is een glazen hommage aan de fossiele rijkdom die het Groningen-gasveld miljoenen jaren verborgen heeft weten te houden.
Op geheel eigen wijze hebben zeven internationaal vermaarde kunstenaars hun visie op glas gestalte gegeven. Vijf van hen, te weten Peter Bremers, Bert Frijns, Ineke Hans, Caroline Prisse en Joost van Santen, zijn uit Nederland afkomstig. De twee buitenlandse kunstenaars zijn de Tsjech Vacláv Cígler en de uit Oostenrijk afkomstige, maar tegenwoordig in Nederland woonachtige Katrin Maurer. Aan elk van deze kunstenaars wijdt deze publicatie een biografische beschouwing. Hierin wordt uiteraard uitgebreid ingegaan op het werk dat zij voor deze tentoonstelling hebben gerealiseerd. Publicatie en tentoonstelling bieden een fraaie staalkaart van de verschillende uitingsvormen die anno 2009 in glas mogelijk zijn.
«
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen recensies voor dit boek.