Boek
Thomas Möhlmanns debuutbundel De vloeibare jongen is een verzamelplaats van voortdurende bewegingen. Met gevoel voor compositie en een scherp oog voor details voert de jonge dichter zijn personages en lezers door bossen en beddingen, over snelwegen en sporen, door keukens en kamers.
Onderweg kan een man in een geit of een god veranderen, worden vrouwen steden, sjaals of rivieren. Zijn woorden geven de zachtste plooien de scherpste randjes en maken van huis of kalk een al even trage vloeistof als glas, maar wíe is de vloeibare jongen?
'Möhlmann slaagt erin je zijn gedicht binnen te trekken (...). Dit is uitzonderlijk goede poëzie.' - Piet Gerbrandy, de Volkskrant
'Geen overhaast startende dichter, maar iemand die zich de zegen van een weloverwogen eersteling permitteert. (...) Het is direct een eenheid en geschreven met een onmiskenbaar eigen toon.' - Rob Schouten, Vrij Nederland
Over de auteur
Thomas Möhlmann (1975) organiseerde programma's in literair theater Perdu en was medeoprichter van poëzietijdschrift Zanzibar. Hij is redacteur van www.literairnederland.nl en poëzietijdschrift Awater. Hij publiceerde eerder gedichten in onder meer Passionate, Krakatau, Bunker Hill, Kinbote en Vanuit de lucht - De eerste generatie dichters van de 21ste eeuw. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Niemand