Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Binnenstebuitenwereld De poëzie van Sybren Polet is vitaler dan die van menig dichter die zijn kleinkind had kunnen wezen. In deze intense bundel definieert hij zichzelf als ie... »
Breekwater Mijnheer Godgegeven is 59 jaar als hij op een ochtend ontdekt dat hij in een andere wereld verkeert, waar hij de naam Breekwater toebedeeld krijgt. Ook blijk... »
Virtualia. Teletonen In 2003 ontving Sybren Polet de Constantijn Huygensprijs voor zijn gehele oeuvre - essays, verhalen, romans en poëzie. In het jaar daarvoor werden zijn tot ... »
Geboorte van een geest Tegen de achtergrond van de roerige geschiedenis van Amsterdam vechten Lokien en zijn tegenstrever Kilo om een eigen bestaan. Hun gevecht is tijdloos: ze kom... »
De dag naar de vorige dag De dag na de vorige dag is de zelfstandige afsluiting van een drieluik waarvan De andere stad en Stadgasten de veelgeprezen eerste delen waren. Hoofdfiguur i... »
Gedichten 1998-1948 Sybren Polet debuteerde in 1948 in het tijdschrift Podium. Vanaf het begin viel zijn werk op en werd het bekroond met literaire prijzen. En over Lady Godiva ... »
De noodzaak van het overbodige De noodzaak van het overbodige bevat een ruime keuze uit Sybren Polets niet eerder gepubliceerde invallen, notities, anekdotes en mini-essays, aangevuld met ... »