Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De kracht van kunst In acht hoofdstukken behandelt Simon Schama meesterwerken van achtereenvolgens Caravaggio Bernini Rembrandt David Turner van Gogh Picasso en Rothko. Schama k... »
Patriotten en bevrijders In Patriotten en bevrijders neemt Simon Schama de lezer mee naar een relatief weinig bekende episode in de Nederlandse geschiedenis: die van de Bataafse tijd... »
Jenny Saville At thirty-two, Jenny Saville has had a career most artists twice her age... »
Waar is de tolerantie gebleven? De status van tolerantie in de moderne politiek; de opkomst van theocratische dwang; de terugkeer naar op heilige schriften gebaseerde rechtssystemen: wij da... »
A History Of Britain The Fate of Empire 1776-2000. 'While Britain was losing an empire, it was finding itself...' The... »
Landschap en herinnering De verhouding tussen de mens en het landschap: je kunt er veel over schrijven. Simon Schama kiest de invalshoek van het landschap in de verbeelding. Hoe is h... »
De geschiedenis van de Joden Dit is het boek dat Simon Schama altijd al heeft willen schrijven: Possibly the greatest story ever told, een grootse geschiedenis van het Joodse volk in de ... »
Landscape And Memory One of Time Magazines Best Books of the YearIn Landscape and Memory Schama ranges over continents and centuries to revealthe psychic claims that human beings... »