Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Hokwerda's kind Lin Hokwerda (27) raakt verstrikt in een verhouding met de vijf jaar oudere Henri, lasser op een booreiland. Ze heeft gebroken met haar familie en haar besta... »
De wonderen van de heilbot In De wonderen van de heilbot toont Oek de Jong beurtelings zijn kwaliteiten als romanschrijver en essayist: beeldende beschrijvingen van een spectaculaire z... »
Churchill en de Nederlanders 'Ze zijn volkomen egoïstisch en vochten pas toen ze werden aangevallen en toen slechts voor een paar uur.' Zo oordeelde Winston Churchill over Nederland in ... »
Wat alleen de roman kan zeggen In 'Wat alleen de roman kan zeggen' schrijft een gepassioneerd romanschrijver over zijn métier in een nieuwe tijd. Het gaat over beeldcultuur en literaire c... »
Het glanzend zwart van mosselen In de autobiografische essaybundel Het glanzend zwart van mosselen beantwoordt Oek de Jong vragen die onmisbaar zijn voor wie dieper wil doordringen in de we... »
Man zonder rijbewijs <P>Oek de Jong, die nooit heeft willen autorijden, neemt alsnog rijles. Plaats van handeling is Amsterdam, de stad waar hij al bijna vijftig jaar woont en di... »
Cirkel in het gras Cirkel in het gras, Oek de Jongs tweede roman, bevat het verhaal van de journaliste Hanna Piccard. Ze gaat naar Rome als correspondente voor een Nederlandse ... »
De magie van het beeld Oek de Jong kijkt naar kunst en zoekt het ongrijpbare, om het vervolgens voor ons allemaal onder te woorden te brengen. Negen jaar lang schreef Oek de Jong v... »
Hokwerda's kind <p>Lin Hokwerda groeit op in Birdaard, aan de Dokkumer Ee. Ze is haar vaders oogappel, maar hij is onbetrouwbaar en wreed. Op haar tiende verhuist ze met haa... »