Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het geheim van de Ventoux Fietsen is verwerken, verheugen, plannen maken, ideeën krijgen. Vrij zijn, los van de anderen. Fietsen is het landschap verkennen en ermee samenvallen. In d... »
Boternacht Het leven van Jaap Bommer verandert op slag wanneer hij zijn geboortedorp in Noord-Holland verlaat om zich als jonge douanier te vestigen in de Achterhoek. N... »
Angst voor de winter Niemand kon zo mager praten met de taal als Jan Arends (1925-1974). Titels als <i>Keefman</i> en <i>Lunchpauzegedichten</i> staan nog steeds hoog aangeschrev... »
Oorlog en pap Met zijn explosieve poëzie en woordacrobatiek introduceerde Johnny van Doorn (1944-1991) tijdens de manifestatie Poëzie in Carré in 1966 een nieuw geluid ... »
De boekenfluisteraar Schrijver en neerlandicus Nico Keuning stelt in ‘De boekenfluisteraar’ zijn lessen creatief schrijven aan de hogeschool centraal. Hij koppelt uiteenlopen... »
Schors Een traumatologe ontmoet in Bretagne een molenaar. Zijn vrouw is bij de geboorte van hun zoon gestorven. Daar komt hij niet overheen waardoor hij zijn zoon o... »
Het verloren huis Het begint met lezen, de vonk die overslaat, bewondering. Wie is deze schrijver? Zo wordt de lezer reiziger, in de sporen van de schrijver. Op weg van verbee... »