Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De bijbel De Bijbel is meer dan het Heilige Boek van onze (groot)ouders. Onze taal is doorspekt met uitdrukkingen uit de Bijbel. Onze geschiedenis en filosofie zijn do... »
De eeuwige kop van Jood ‘Anti-Judaïsme’ en ‘antisemitisme’ zijn meer dan ooit delicate en beladen begrippen. ‘Revisionisme’ en ‘antizionisme’ zijn dat vandaag allic... »
Israël-Palestina Israël en Palestina roepen veel associaties op: terreuraanslagen, raketaanvallen, Joodse kolonisten, Palestijnse vluchtelingen, zionisme, antisemitisme, Ham... »
De bijbel De Bijbel is meer dan het Heilige Boek van onze (groot)ouders. Onze taal is doorspekt met uitdrukkingen uit de Bijbel. Onze geschiedenis en filosofie zijn do... »
Israël/Palestina Israël-Palestina roept vele associaties op: Exodus, Sabra en Chatilla, intifada, de Muur, zelfmoordterrorisme, 1967, tweestatenoplossing, Joodse kolonisten ... »
De eeuwige kop van Jood 'Anti-Judaïsme' en 'antisemitisme' zijn meer dan ooit delicate en beladen begrippen. 'Revisionisme' en 'antizionisme' zijn dat vandaag allicht nog meer.Aan ... »
Israël & Palestina Sinds 2000 zit de situatie in Israël en Palestina muurvast. Het vooruitzicht op een leefbare Palestijnse staat wordt voortdurend ondermijnd door Israëls ne... »
De haan van Asklepios Pleidooi voor een positief atheisme. Vlak voor zijn terechtstelling gaf Sokrates aan zijn leerling Krito de opdracht 'nog een haan te offeren aan Asklepios',... »