Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Against English Het Engels heeft het Nederlands al bijna verdrongen aan de universiteiten en neemt sluipenderwijs het middelbaar en lager onderwijs over. Meer dan zestig pro... »
Rampen Rampen zijn bepalend geweest voor de geschiedenis van Nederland. Denk bijvoorbeeld aan de Sint-Elisabethsvloed in 1421, toen mensen, dieren en dorpen verdron... »
Verzet tegen Napoleon Tweehonderd jaar geleden, in 1813, werd Nederland bevrijd van de Fransen. Daarmee kwam een einde aan jarenlange Franse overheersing. In 1806 had Napoleon Bon... »
Against English Het Engels heeft het Nederlands al bijna verdrongen aan de universiteiten en neemt sluipenderwijs het middelbaar en lager onderwijs over. Meer dan zestig pro... »
Napoleons nalatenschap In 2021 is het tweehonderd jaar geleden dat Napoleon Bonaparte,een van de invloedrijkste figuren uit de Europese geschiedenis,stierf. De Franse generaal bouw... »
De les van leeuwtje Het beleg en ontzet van Leiden heeft in de loop van de tijd veel kinderboekenschrijvers geïnspireerd. Zij vertelden spannende verhalen over stoere knapen di... »
De grote en vreeselike vloed Zeshonderd jaar geleden vond de Sint-Elisabethsvloed plaats,een van de grootste watersnoodrampen uit de Nederlandse geschiedenis.In de nacht van 18 op 19 nov... »