Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Jeugdherinneringen Lev Tolstoj was vierentwintig jaar toen hij in 1852 debuteerde met Kinderjaren, een novelle waarin autobiografische feiten, fictie en verhalen van horen zegg... »
Leven en dood Waarom ben ik hier, wie ben ik, wat moet ik doen? Met deze levensvragen worstelde Lev Tolstoj, auteur van 'Oorlog en vrede' en 'Anna Karenina', zijn hele lev... »
Anna karenina Rainbow pocketboeken. Anna is gehuwd met de twintig jaar oudere Aleksej Karenin, maar wordt... »
De dood van Ivan Iljitsj Dit aangrijpende verhaal is een van Tolstojs meesterwerken en wordt vaak genoemd als het beste voorbeeld van een novelle. Een vooraanstaand rechter van het g... »
Mijn kleine evangelie Lev Tolstoj schreef «Mijn kleine evangelie» tussen 1881 en 1883, enkele jaren na de voltooiing van zijn grote meesterwerken «Oorlog en vrede» en «Anna K... »
De dood van Ivan Iljitsj / De Kreutzersonate Hoe moet een mens leven? Dit was een vraag die Leo Tolstoj (1828-1910) zijn leven lang bezighield en die aan veel van zijn verhalen en romans ten grondslag l... »