Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Verlichting als kraamkamer <p>Waarom wordt er altijd weer teruggegrepen op de Verlichting wanneer we het hebben over de kernwaarden van onze cultuur? In <i>De Verlichting als kraamkame... »
Odysseus' onvoltooide reis <p>Nadat Homerus hem als held heeft laten schitteren in het dichtwerk <i>Odyssee</i>, is Odysseus in de westerse literatuur steeds weer opgedoken. Grootheden... »
Brieven aan mijn kind Een herdruk van Brieven aan mijn kind van Jabik Veenbaas, eerder verschenen bij BnM. In 18 brieven aan zijn kind geeft Veenbaas een staalkaart van zijn inmid... »
De essentie van Kant Wie de moderne tijd wil begrijpen, kan moeilijk om Immanuel Kant (1724-1804) heen. Zijn werk belichaamt het gedachtegoed van de Verlichting en beschrijft de ... »
Verlichting als kraamkamer <p><span>Waarom wordt er altijd weer teruggegrepen op de Verlichting wanneer we het hebben over de kernwaarden van onze cultuur? In <em>De Verlichting als kr... »
De lezer is in duvel De hjoeddeiske minske is in yndividu dat syn wei siket tusken de oare yndividuen.Yn de hjoeddeiske literatuer fine we dy yndividualiteit wer. Ek de moderne s... »
Mijn vader bad <p>In <i>Mijn vader bad</i> keert Jabik Veenbaas terug naar zijn jeugd, naar het kleine Friese dorp waar hij opgroeide. De bundel heeft een hechte samenhang.... »