Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De spiegel van Stendhal In Le rouge et le noir gebruikt Stendhal een motto van de historicus Saint-Réal. 'Un roman: c'est un miroir qu'on promène le long d'un chemin.' Het hedenda... »
De navel van de geschiedenis Over het Italianiserend landschap van de schilder en landmeter Jan Hackaert (1628-na 1685), dat op het omslag staat, kan men op de gulden snede rechts van he... »
De historische ervaring Als we het verleden kunnen kennen, hoe kunnen we het dan eigenlijk kennen? In 'De historische ervaring' betoogt Ankersmit dat historische verbeelding en besc... »