Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Wereldverbeteraars Mahatma Gandhi. Martin Luther King. Nelson Mandela. Het zijn ontzagwekkende namen, nog altijd. Hun levens waren dramatisch - Gandhi en King werden vermoord, ... »
Suez 'Vroeger wist men dat liefde een ziekte was'. Vanuit zijn dekstoel is Zeylmaker, de 'dichter van het geluk', getuige van een ontmoeting; een jongen spreekt e... »
Een winter vol verhalen Toen duidelijk werd dat ons een langere periode van thuisblijven, thuiswerken en thuis lezen te wachten staat, vroegen wij een aantal geliefde auteurs een ve... »
Over nationalisme In 1945, vlak na de Tweede Wereldoorlog, schreef George Orwell wat een van zijn meest fameuze essays zou worden: 'Notes on Nationalism'. Al in de eerste alin... »
Angst en schoonheid <i>Angst en schoonheid</i> is een bevlogen essay over leven en werk van Louis Couperus, volgens Bas Heijne de grootste romancier die Nederland gekend heeft. ... »
Moeten wij van elkaar houden? Gelijkheid, tolerantie, rechtvaardigheid, solidariteit – keer op keer worden mensen die deze abstracties hoog in het vaandel hebben staan, ontmaskerd als a... »
Hoe Hollands wil je het hebben? Hoe Hollands wil je het hebben? is de columnist Bas Heijne op z’n best. Niets en niemand ontsnapt aan zijn scherpe pen: de nationale driekleur in ons parle... »
Het nationaalsocialisme als rancuneleer Het nationaalsocialisme als rancuneleer is een van de bekendste essays van Menno ter Braak (1902-1940), waarin hij vlijmscherp de ware aard van het nationaal... »
Mens of onmens Nog niet zo lang geleden leek de toekomst van de mensheid een rechte lijn.De volledige ‘onttovering van de wereld’, zoals Max Weber het uitdrukte, leek e... »