Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het Koninklijk Huis der Nederlanden Het Nederlandse koningshuis van Willem Frederik tot Willem-Alexander Op 21 september vieren we het 200-jarig bestaan van het Koninkrijk der Nederlanden. In d... »
De Hanze Arnout van Cruyningen vertelt in ‘De Hanze’ over het Europese handelarengilde dat zes eeuwen lang wist te overleven. In 1161 stichtten Duitse koopmansgil... »
Prinsjesdag een geschiedenis van de plechtige ontmoeting tussen Koning en Staten-Generaal »
Van Hortense tot Amalia <p>Arnout van Cruyningen laat in ‘Van Hortense tot Amalia’ zien welke vorstinnen het Koninkrijk der Nederlanden in de afgelopen twee eeuwen gekend heeft.... »
Het Huis van Thorbecke In ‘Het Huis van Thorbecke’ beschrijft Arnout van Cruyningen de parlementaire geschiedenis van Nederland, van het begin van de Nederlandse volksvertegenw... »
De koning van Hispanje <p>In ‘De koning van Hispanje’ beschrijft Arnout van Cruyningen het leven van deze ongeliefde heerser. In 2020 is het 465 jaar geleden dat Filips II Heer... »
Aanslagen op Oranje Van Delft tot Apeldoorn: alle (on)bekende aanslagen op de koninklijke familie. Veel vaker dan verwacht waren de Oranjes doelwit! De meest succesvolle aanslag... »
De koning van Brugge en Breda <p>In ‘De koning van Brugge en Breda’ verhaalt Arnout van Cruyningen het opmerkelijke leven van de Britse koning Charles II, zijn ballingschap op het vas... »
1572 <p>Als op 1 april 1572 de watergeuzen Den Briel veroveren, is dat de eerste tastbare overwinning voor prins Willem van Oranje. Het is het begin van een reeks... »